Boston PLM-280 LED Piano Lamp

4.700 ден

 • Безжично полнење: 10W
 • Променлива нијанса од 3000K до 6500K
 • Интензитет на светлина: 1200 LUX
Категорија

Опис

Црна сатенска алуминиумска пијано ламба со 78 LED диоди. Оваа ламба има променлива нијанса на светлината и може да се адаптира од 3000K до 6500K. Лесно се приспособува во висина благодарение на флексибилното грло (33,5 cm) и затоа е идеална за акустично и/или дигитално пијано, како и за класични оргуљи. Тркалезната, пондерирана основа има дијаметар од 13 см. Во основата ќе најдете безжичен полнач од 10W и USB приклучок за полнење.

 • 78 LED диоди
 • Температура на боја: 3000K-6500K прилагодлива
 • Затемнување: 0% – 100% на осветленоста
 • Интензитет на светлина: 1200 LUX (30 см растојание)
 • Моќност на ламбата: 5W
 • Извор на светлина: штедлив
 • Безжично полнење: 10W
 • USB приклучок за полнење: 5V 1,5A
 • Материјал: алуминиум
 • Вклучен е адаптер за напојување 12V2A
 • Должина на светлечка глава: 30 см
 • Дијаметар на основа: 13 см
 • Должина на грло: 33,5 см
 • Боја на куќиштето: сатенска црна

Дополнителни информации

Марка

Boston

Состојба

Нова

Боја

Црна

Тип

LED