Kawai K-200 Upright Piano

341.900 ден

 • Механика: Millennium III со ABS-Carbon композит
 • Двоен филц на чеканчиња / махагони јадро
 • Систем за затворање: “Soft Fall”
Категорија

Опис

СПЕЦИФИКАЦИИ

 • 88 клавиши – акрил/фенол
 • Механика: Милениум III со ABS-јаглеродни композит
 • Резонантна плоча: масивна смрека, заострена
 • Столбови: 4
 • Тркалца: единечни / месинг
 • Систем за затворање: “Soft Fall”.
 • Висина: 114 цм
 • Ширина: 149 цм
 • Длабочина: 57 цм
 • Тежина: 208 кг

ОПИС

Професионалното пијанино од серијата K-200 ги обезбедува сите карактеристики што му се потребни на еден добро изработен инструмент за да ги задоволи барањата на најискусните пијанисти и професионални студија. Поседувајќи ја ексклузивната механика Millennium III која се смета за една од најдобрите механики во светот, пијаното K-200 нуди неверојатно пријатен и прецизен допир што овозможува лесно музичко изразување. Како надополнување доаѓа топлиот тон на K-200, зајакнат со врвната резонантна плоча со истенчена масивна смрека. Со одличен тон и прекрасен дизајн на корпусот, пијаното K-200 е исклучителен избор за секој пијанист.

Дополнителни информации

Тежина 208 кг
Димензии 149 × 57 × 114 cm
Марка

Kawai

Состојба

Ново

Тип

Акустично