Rudolph RV-2044 Conservatory Violin 4/4

37.500 ден

  • Mодел Guarneri del Gesù
  • Масивна смрека / јавор
  • Жици Thomastik Dominant
Категорија

Опис

Виолините Rudolph RV-2044 се направени од висококвалитетни материјали како што се јаворот за задната плоча и страните, во иницијалната подготовка благо обгорени, каки и селектирана смрека за горниот дел. Звукот е пријатно моќен и има одлично распространување, што го прави овој инструмент идеален за млади, амбициозни виолинисти. Завршна обработка со маслен лак со темно кафеав антички финиш. Овој модел е инспириран од Guarneri del Gesù што ги разликува овие виолини од другите благодарение на тркалезното но тесно тело и со карактеристичниот дизајн на отворот на горната плоча „ff“.

Дополнителни информации

Марка

Rudolph

Состојба

Ново

Големина

4/4

Тип

Акустична

Жици

Thomastik Dominant